Untitled Document

Kristal Yağları Hikayesi

Kristal, zeytinyağı kültürünün özellikle Anadolu’da yeşermesine ve gelişmesine nesiller boyu öncülük ve hizmet etmiş, Türkiye’nin ilk markalı zeytinyağı olma özelliğine sahip çok değerli bir marka, hatta bir markadan fazlasıdır. 1950'li yıllarda zeytinyağı, ağırlıklı olarak üretim bölgeleri olan Ege ve Marmara Bölgeleri'nde tüketilirken, Kristal Yağları, Anadolu’da Türk insanına zeytinyağını tanıtmada ve zeytinyağı tüketme alışkanlığını sağlamada öncülük eden bir firma olmuştur.

Kristal’in, “ilk”leri bununla da kalmıyor; Türkiye'de Riviera tipi zeytinyağını üreten ve zeytinyağı ürünlerini teneke ambalaj içerisinde piyasaya sunan ilk marka olmanın yanı sıra yurt dışına ambalajlı ve markalı zeytinyağı ihracatını gerçekleştiren ilk firmadır.

Kristal Yağları, bugün 25’in üzerinde ülkeye zeytinyağı ihracatı yapmaktadır. Dünyanın birçok ülkesinde Türk zeytinyağını güçlü bir şekilde temsil eden şirketimizin başlıca ihracat ülkeleri; Kanada, ABD, Almanya, Fransa, Hollanda, İngiltere, Çin ve Tayvan’dır. Her yıl artan ülke sayısıyla Kristal Yağları, 2017 yılında Ege bölgesi ambalajlı zeytinyağı ihracatı kategorisinde ödül almıştır.

SİZ DE DİJİTALL DÜNYADA VAR OLMAK İSTİYORSANIZ SİZE 1 DK. 'DA ULAŞALIM
Tekrar Aranmak İstiyorum
ETKİNLİK HABERCİSİ
E-bültenimize kayıt olun, etkinliklerden ilk siz haberdar olun.
HIZLI İLETİŞİM
Tüm bilmek istedikleriniz için lütfen iletişime geçin.